Perulu şef Gastón Acurio Diners Club Lifetime 2018 başarı ödülünü kazandı
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 17.05.2018 12:47:40

Perulu şef Gastón Acurio Diners Club Lifetime 2018 başarı ödülünü kazandı

Peru Lima’daki Astrid y Gastó’nun sahibi ünlü şef Gastón Acurio, Diners Club Lifetime başarı ödülüne layık görüldü. Ödül töreni 19 Haziran’da S.Pellegrino & Acqua Panna sponsorluğunda, Euskalduna’da bulunan Bilbao Sarayı’nda düzenlenecek.

Aynı zamanda The World’s 50 Best Restaurants 2018’in de bir parçası olan bu prestijli ödülü kabul eden Acurio, “Bu ödül sadece bir şefin çalışmasını temsil etmiyor. Dünyada Peru kültürünü yaymak için 20 yılı aşkındır birlikte çalışan perulu şefler ve üreticileri de temsil ediyor. Ve aynı zamanda, dünyanın her yerinde gastronomiyi bir barış ve esenlik mesajı olarak taşıyan ve  birlik içinde çalışan şefler topluluğunu da onurlandırıyor" açıklamalarında bulundu.

Peru mutfağını, dünya mutfağı standartlarına getirme konusunda tanınan vizyoner şef olan Acurio’nun çalışmaları önceleri Fransız mutfağına yönelik olsa da zamanla kendisi Peru geleneksel yemekleri üzerinde çalıştı. Ve ülkesi Peru’nun mutfağı daha önce hiç olmadığı kadar dünya çapında tanındı. Acurio, eğitimini ise ilerde Alman pasta şefi olan eşi Astrid Gutsche’le tanıştığı Le Cordon Blue’da aldı. 1994 yılında ise Acurio ve Gutsche, şef Acurio’nun anavatanı olan Peru’ya döndü. Ve Lima’nın Miraflores bölgesinde küçük bir evin içine restoranları Astrid y Gasto’yu açtı. 2013 yılında Acurio ve Gutsche, Astrid y Gasto’da yaptıkları yaratıcı lezzetleriyle Latin Amerika’nın 50 En İyi Restoranlar listesinde ilk sırada yer aldı.

Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.