SEK’e en beğenilen şirket ödülü
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 15.05.2018 09:29:14

SEK’e en beğenilen şirket ödülü

SEK, Capital Dergisi tarafından gerçekleştirilen “Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri" araştırmasında "Süt ve Sütlü Mamuller" sektöründe Türkiye’nin en beğenilen şirketi ödülünü aldı.Ödülü, Tat Gıda Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Arzu Aslan Kesimer 10 Mayıs 2018 Perşembe akşamı düzenlenen törende teslim aldı.

 Süt ve süt ürünleri sektöründe birçok ilke imza atan, ürünleriyle sağlıklı nesillerin yetişmesine katkıda bulunan yenilikçi ürünlerin markası SEK’in dışında 38 sektörün en beğenilen ilk 3 şirketi açıklandı.

 

Araştırmadaki beğenilme kriterleri arasında “kurumsal yönetim ilkelerine göre yönetilme”, “çalışan memnuniyeti”, “müşteri memnuniyeti”, “güvenilir şirket olma”, “ürün veya hizmet kalitesi”, “çalışanına sunduğu sosyal imkanlar, haklar ve ücret politikası” ve “bölgeye, ekonomiye iş gücü ve yatırımları ile katkısı” yer alıyor. Şirketler özellikle bu kriterlerde gösterdikleri başarıyla en beğenilenler arasına giriyorlar.

 

Ödül ile ilgili açıklama yapan Tat Gıda Sanayi A.Ş. Genel Müdürü Arzu Aslan Kesimer şunları söyledi: “Bu ödül SEK’in yenilikçi yüzüne ve tazelikteki ısrarlı iddiasına geldi diye düşünüyorum. Çabalarımızın ve incelikli çalışmalarımızın meyvelerini böyle toplamaktan çok mutluyuz. Beğenilen şirketlerin kriterlerine bakınca itibarın sırrının tek bir formüle bağlı olmadığını da görüyoruz. Birlikte çalıştığım tüm takım arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Tüketicinin iç görüsüne ve bilime kulak vererek, yenilikçiliği ve sağlığı ön plana çıkaran çalışmalarımıza devam edeceğiz”.

 

Araştırma kapsamında iş dünyasını temsilen 500’ün üzerinde şirketten 1.400 yöneticiye ulaşılarak 3 ay boyunca saha çalışması ile sürdürülen araştırma, online anket tekniği kullanılarak gerçekleştirildi. Türkiye’nin en beğenilen 20 şirketi, araştırmaya katılan tüm iş dünyası temsilcilerinin görüşleri üzerinden hesaplanırken 38 sektörün en beğenilen şirketleri de sadece ilgili sektörün temsilcilerinin yanıtlarıyla belirlendi. Ankete katılan yöneticilerden “kendi şirketi dışında” hem Türkiye’nin hem sektörlerinin en beğenilen şirketini seçmeleri istendi. Araştırma sonucunda iş süreçlerini ve şirketlerin sürdürülebilirliğini etkileyen 19 kriter bazında ilk 10 şirket de sıralandı. Ödül töreninde Türkiye’nin en beğenilen ilk 3 şirketine ve 38 sektörün birincilerine ödülleri takdim edildi.

Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.