San Pellegrino Young Chef 2018’in kazananı belli oldu!
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 14.05.2018 10:07:07

San Pellegrino Young Chef 2018’in kazananı belli oldu!

İki gün boyunca devam eden yarışmaların ardından dün gece Milano’da bulunan Super Studio’da gerçekleştirilen büyük finalde görkemli bir ödül töreni ile S.Pellegrino Young Chef 2018’in kazananı belli oldu. Genç şef Yasuhiro Fujio prestijli ödülün sahibi oldu.

İki gün boyunca devam eden yarışmaların ardından 21 yarışmacıyı geride bırakarak, 2018 yılının Young Chef ödülü Japonya’yı temsil eden şef Yasuhiro Fujio’nun oldu. Öncesinde bir işletme öğrencisi olan Yasuhiro Fujio, şu anda Asya’nın En İyi Restoranları listesinde 17’nci sırada yer alan La Cime Restaurant’da çalışıyor. Başarılı genç şef aynı zamanda gecede Acqua Panna Taste of Authenticity Ödülü’nün de sahibi oldu. Çifte mutluluk yaşayan şef, yaptığı konuşmada duygularını dile getirdi.  

Bir başka başarıya imza atan genç şef Elizabeth Puquio Landeo, 30.000 üyeden oluşan çevrimiçi bir ankete oy veren halkın ödülü Fine Dining Lovers People’s Choice Ödülü’nün sahibi oldu. Şef Elizabeth Puquio Landeo yarışmada Latin Amerika’yı temsil etti.Dominique Crenn, Margarita Fores, Virgilio Martinez, Ana Ros, Annie Feolde, Brett Graham ve Paul Pairet gibi dünyaca ünlü başarılı şeflerin jüri üyeleri olarak yer aldığı yarışmayı ve ödül törenini Foodinlife olarak yakından takip ettik. Ödül törenin ardından jüri olarak yer alan başarılı şeflerin en özel lezzetlerini davetlilere sunduğu gala yemeğine üç Michelin yıldızlı Osteria Francescana’nın dünyaca ünlü başarılı şefi Massimo Bottura damgasını vurdu. Deneyimli şef yemekten önce "bir arada olmanın farklılık yaratabileceği" konusuna değinerek etkileyici bir konuşma gerçekleştirdi. 
Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.