Kahve severler Londra Kahve Festivali’nde buluştu
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 16.04.2018 13:21:40

Kahve severler Londra Kahve Festivali’nde buluştu

Her yıl büyük bir ilgiyle beklenen Londra Kahve Festivali bu yıl 35 binin üzerinde bir katılımla gerçekleşti. Birçok farklı formatta programın olduğu festivalde ziyaretçiler kahveden çikolataya gerçek bir tadım serüvenine çıktı.

Kahve severlerin büyük bir ilgiyle beklediği Londra Kahve Festivali geçtiğimiz hafta sonu tutkunlarıyla buluştu. 12- 15 Nisan tarihleri arasında düzenlenen festivalde 250’nin üzerinde artizan kahve ve gurme yiyecek standı bir araya gelerek ziyaretçilere keyifli anlar yaşattı.
En popüler kahve festivallerinden olan fakat Dünya’da gitgide artan kahve festivalleriyle önceki yıllara göre ziyaretçi sayısında düşüş görülen festivale bu sene 35 binin üzerinde katılım oldu.
Öte yandan interaktif workshoplar, dünyaca ünlü baristalardan demonstrasyonlar, kahve bazlı kokteyller, canlı müzik, DJ setleri ve sanat sergileriyle katılımcılara keyifli dakikalar yaşattı. Festivalde çeşitli yarışmalar da düzenlendi. SCA bünyesinde gerçekleştirilen Birleşik Krallık Barista Şampiyonası ve Demleme Şampiyonası gibi yarışmaların yanında, Coffee Masters formatı ile 24 barista, 7 farklı disiplin karşısında 5 bin sterlinlik ödül için yarıştı.

Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.