IBATECH İstanbul 2018 ikinci gününde de yoğun katılımla gerçekleşiyor
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 13.04.2018 17:44:26

IBATECH İstanbul 2018 ikinci gününde de yoğun katılımla gerçekleşiyor

Messe Stuttgart Ares Fuarcılık tarafından iki yıllık aralıklarla düzenlenen, Avrasya bölgesinin en büyüğü olma özelliği taşıyan ve 20 farklı dilde tanıtımı yapılan tek fuar Uluslararası Ekmek, Pasta Makineleri, Dondurma, Çikolata ve Teknolojileri Fuarı (IBATECH) İstanbul, 12-15 Nisan tarihleri arasında ilgili tüm sektörlerin profesyonellerini CNR Expo’da 12’nci kez ağırlıyor. Sektör firmalarının bir kısmının fuarın ikinci gününe dair görüşleri şöyle oldu:

IBATECH fuarında yer alan bir diğer firma Prosestek’in Satış Yöneticisi ve Çikolata şefi Ahmet Akbal; “IBATECH bence sektörümüz için olmazsa olmazlar arasında. Hem Ankara’da hem de İstanbul’da olması ayrı bir güzel. Alan büyük ve katılımcı firmaların birçoğu istanbullu olduğundan dolayı İstanbul’daki fuar tabii ki biraz daha yoğun geçiyor. Gayet memnunuz hem katılımcı hem de tüketici olarak her türlü fuarda bulanmaktan mutluluk duyuyoruz. Herkese de iyi fuarlar diliyoruz” açıklamalarıyla IBATECH’i yorumladı.
IBATECH fuarı hakkında Altınmarka Genel Müdür Yardımcısı Berna Öztürk Ekşi şu sözlere yer verdi: “Yapılan en iyi fuarlardan bir tanesi bu hatta en iyisi. Bu sene IBATECH’te yabancı müşterilerin çok fazla olduğunu gözlemledik. Bu sektör için güzel bir şey. Çünkü bu yoğun katılım Türkiye’nin bu sektörde ne kadar geliştiğini ve dünya üzerinde insanların Türk firmaları tercih ettiğini gösteriyor. Güzel bir fuar katılımdan çok memnunuz. Standımız çok güzel, yeni markamız Bikaldi hemen arka tarafımızda. Genel itibariyle çok verimli bir fuar.” 
İkinci gününde de yoğun ilgiyle devam eden IBATECH hakkında İnoksan Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Varlık şu açıklamaları yaptı: “IBATECH fuarı kurulduğundan beri sürekli ivme kaydediyor. TÜSİD’den sonra Türkiye’nin bir numaralı fuarı. Sektörü hem katılımcıları ve ziyaretçileriyle hem iş adamlarıyla olsun bir araya getiren özel bir fuar. Fuar geliştikçe sanayiciler güzel görünmeye çok çabalıyorlar. Tasarımcılarıyla olağanüstü hüner yaratarak buraya geliyorlar. Türkiye için çok gururlandım, artık Dünya’ya kafa tutacak hale gelmişiz. Fuar organizasyonunda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” 
İkinci gününde de oldukça yoğun geçen IBATECH hakkında Alfa Pastacılık Yağları Pazarlama Uzmanı Ece Çam şu açıklamaları yaptı: “2012 yılından beri bu fuara Alfa olarak dördüncü kez katılıyoruz. Her zaman her sene olduğu gibi bu sene de standımızda şovlarımız var. Bu sene bir farkımız Iffco İtalya’dan bir şefimiz geldi. Ürünlerin demosunu yapıyor burada ve oldukça ilgi görüyor. Dolayısıyla fuar bizim için gayet güzel geçiyor ve burada olmaktan mutluyuz.”
 
Bu yıl 12. si düzenlenen IBATECH fuarı 2. gününde yerli ve yabancı katılımcıların yoğun ilgisiyle devam ediyor. Yeni ürünleriyle de fuarda yer alan Koza Gıda’dan Kategori ve Pazarlama Grup Müdürü Burcu İşeri fuar hakkında açıklamalarda bulundu. "IBATECH en iyi fuarlardan bir tanesi. Normalde biz buraya sadece pastacılık ve dondurmacılık ürünlerimizle katılıyorduk. Bu sene farklı olarak portföyümüzün hem dünya mutfağını hem içecek tarafını gösteriyoruz. Çünkü bizim gördüğümüz, pastacılık sektöründeki birçok müşterimizde dünya mutfağını menülerine katıyorlar. Dünya mutfağında yeni ürünlerimizi tanıtıyoruz. İçecek tarafında ise Bikaldi marka kahveyi ürünlerimize kattık. IBATECH’e ilgi çok güzel. Gelen müşteri kitlesi bizi çok memnun ediyor. Müşterilerimizle ve yeni potansiyel kişilerle buluşabilme şansımız var burada. Şu an için her şey çok güzel gidiyor"
 

 
 
Fuarda yer alan Unox Türkiye Direktörü Mehmet Kurkut fuar hakkında: “IBATECH bu yıl ilk gününde oldukça yoğun olmasına rağmen ikinci gününde beklentilerin çok çok üstünde bir katılıma sahip. Bu durum bizi sevindirdi çünkü yeni ürünlerimiz var ve onları yakından tanıtma fırsatı bulduk. Türkiye batı ve Ortadoğu arasında bir köprü. Özellikle komşu ülkelerin ilgisi çok büyük bir avantaj bizim için. Burada ürünü gören kişiler kendi ülkelerinde de aynı ürünü talep ediyorlar. Bu durum sektörde bir şeylerin güzel gittiğinin kanıtı bizler için” ifadelerine yer verdi.


 
 
 
Öztiryakiler Murahhas üyesi Tahsin Öztiryaki fuarla ilgili açıklamalarda bulundu: "IBATECH uzun zamandır yapılan bir fuar. Her geçen gün de gelişiyor.  Türkiye’deki pastacılık sektörünün, pastacılık sektörüne ekipman yapan firmaların ve Türkiye’de yiyecek içecek sektörünün gelişmesiyle fuar bugünkü başarısına ulaştı. Biz de uzun zamandır katılıyoruz bu fuara. Dün ve bugün yoğun bir katılım var. Yeniliklerin görülebildiği ve bu yeniliklerden insanların fayda sağlayabileceği bir fuar. Fuara yurtdışından katılım yoğun. Arap ülkelerinden gelen katılımcılar var. Türkiye şu an fuarcılık konusunda önemli bir noktada. Arabistan’dan ülkelerine gidemeyen firmalar Türkiye’ye geliyorlar. Gördüğüm kadarıyla fuarda Almanların da bir standı bulunuyor. Önümüzdeki yıllarda fuara daha çok yabancı katılımcı olacağını düşünüyorum."


 
 
Kaldi Satış Müdürü Sinan Bayın, fuarı ve fuarda sergiledikleri ürünlerini şöyle anlatıyor: “Fuarın odak noktası pastacılık ve pastane ekipmanları olsa da kahve ve ekipmanları da ilintili bir alan. Özellikle son üç yıldır kahve sektörü yüzde 100 büyüme elde ediyor. Birçok kahve makinesi çeşidi var ancak herkes kahvesini üçüncü jenerasyona uyumlu olarak en iyi şekilde sunmak için çalışıyor. Biz Cimbali distribütörü olarak bu uyumu kolaylıkla yakalayabiliyoruz. İki kazanı olan, her şekilde kontrol edilebilen ürünleri satmak bizim için büyük avantaj. Bir diğer avantajımız da ismimiz. Kahve makinesi ve Cimbali ismi iç içe girdiği için herkes bize gelirken ‘Cimbali alacağız’ diye giriyor içeri. Bu avantajı dezavantaja çevirmek istemeyiz. Dolayısıyla müşterilerimize her alanda destek oluyoruz. Bu gibi fuarlar bizler için bir buluşma noktası oluyor. Sorunların veya yeniliklerin tartışıldığı faydalı ve keyifli bir ortam yaratılıyor.”
 Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.