İnoksan, 2018 yılında yüzde 20 büyüyecek
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 13.02.2018 10:12:12

İnoksan, 2018 yılında yüzde 20 büyüyecek

Endüstriyel mutfak sektöründe ilklere imza atan ve yurt dışında gerçekleştirdiği başarılı projelerle adından sıkça söz ettiren İnoksan, 2017 yılında da sektöre damgasını vurmayı başardı. Geçtiğimiz yılı hedeflerinin çok üzerinde kapatan mutfak lideri, 2018’de de hedef büyülttü.

5 kıtada 100’den fazla ülkeye ürünlerini ihraç ederek, dünya arenasında da yenilikçi ürünleri ile boy gösteren İnoksan, 2018 yılına oldukça moralli başladı. “2017 yılı Türkiye için beklentilerin aşıldığı bir yıl oldu” diyen İnoksan Genel Müdürü Esra Altay Batkın, Türkiye’de 2018 yılı için büyüme oranının yüzde 6 seviyesinde beklendiğini ve İnoksan’ın da bu doğrultuda yüzde 20’lik büyüme hedefi belirlediğini dile getirdi.

2018 yılına rekor devir!
Şirket tarihinde daha önce görülmemiş bir devir rakamı ile 2018 yılına giren mutfak lideri, üretim kapasitesini artırarak 2018 yılına hızlı bir giriş yaptı. 2017 yılında; Limak Turizm Kıbrıs Otel Projesi, Divan Grubu Diyarbakır Otel Projesi, Sodexo, ISS, Sofra, Sardunya gibi markalara yeni yatırımlarda çözüm ortağı olan İnoksan, bunun gibi daha birçok referansı bünyesine kattı. Türkiye’nin önde gelen catering şirketlerinden biri olan Bilintur, üst düzey referanslar arasında gösterilecek olan Cumhurbaşkanlığı Projesi, Zafer İnşaat Kıbrıs Otel Projesi, İş Bankası Çeşme ve İstanbul Sosyal Tesisleri, Adana Hilton Otel de yine 2018 yılında İnoksan’ın 2018’e devir ettiği projeler arasında yer alıyor.Zincirlerin gücüne güç katmaya devam!
Türkiye’deki birçok zincir restoranın her şubede öncelikli tercihi olan ve mutfaklarını projelendiren İnoksan; Big Chefs, Tavuk Dünyası, Dominos, KFC, Usta Döner, Diversey gibi markalarla yeni dönemde de başarılı iş ortaklıklarına imza atacak. Zincir restoranların gücüne güç katmayı sürdüren mutfağın lideri, 2018 yılında açılacak şube planlamaları için şimdiden kolları sıvadı. Aynı zamanda Türkiye’de pastanecilik sektörüne hızlı bir giriş yapan ve hızla şubeleşmeyi planlayan köklü marka Vakko da “Vakko Patisserie Petit Four” markasının mutfaklarını İnoksan’a emanet etti. İş ortaklarını globalleşme sürecinde de destekleyen İnoksan, Big Chefs ve Gürkan Şef gibi markaların yurtdışı şubelerindeki mutfaklara da imza atıyor. Profesyonel çağrı merkezi hizmetiyle rakiplerinden ayrışan İnoksan, bu yönüyle de hem yerli hem de global zincirlerin hızlı çözüm odaklı tercihi oluyor.

SAP projesi ile geleceğe yatırım
Geleceğe daha güçlü adımlarla ilerlemek adına SAP ERP Projesi’ne geçiş yapan ve bu proje için uzun soluklu bir çalışma dönemi geçiren İnoksan, oldukça büyük bir yatırımla projenin her evresini tamamladı ve 2018 Ocak itibarıyla yeni sisteme geçiş yaptı. SAP sistemi ile birlikte; üretim, kalite, depolama, satış, pazarlama, maliyet muhasebesi vb. tüm süreçleri uluslararası standartlarda birbirine bağlı kullanarak, aynı zamanda sistemleri bir araya toplayıp, ihtiyaçları daha kolay anlayıp hızlı çözümler üreterek entegre çalışacak bir yapıya kavuştu. 2018 yılında bayilik yapısında da değişikliğe gidecek olan İnoksan, yeni yapılanmada Türkiye’ de 5 bölge olarak yönetilecek olup konsantre bir çalışma yapısıyla  bayilik kanalı cirolarının yakın gelecekte 100 milyon TL sevilerine çıkarılmasını hedefliyor.2017 yılında 82 ülkeye ihracat

İhracat departmanındaki güçlü kadronun daha da genişleyeceğinin bilgisini veren İnoksan Genel Müdürü Esra Altay Batkın: “İhracat müdürlüğümüz son yıllarda yapmış olduğu yeni yapılanma ile kadrosunu güçlendirmeye devam etmektedir. Özellikle Turquality ile birlikte ülke hedefleri ve stratejileri sürekli yenilenmekte ve dinamik bir yapıyla yönetilmektedir. Bunların sonucunda, 2017 yılı satış hedeflerini %111’lik oran ile geçmeyi başarmış, bir önceki yıla göre döviz bazında %20 büyüme gerçekleştirmiştir” şeklinde konuşuyor. 2017 yılında 82 ülkeye ihracat yaptıklarının da altını çizen Batkın: “2017 yılında en çok ihracat yaptığımız 10 ülke; Gürcistan, KKTC, Suudi Arabistan, Almanya, Mısır, Singapur, Bahreyn, Azerbaycan ve ABD’dir. 2017’de yaptığımız prestijli işlerin başında Amerikan devi Amazon’un Almanya’daki 3 noktasının personel yemekhaneleri, Hindistan’da alınan Courtyard Marriott Kanakia Mumbai ve Radisson Mumbai Andheri projelerinin tüm paslanmaz işleri, Maldivler’de alınan 5 yıldızlı iki resort oteli Adaaran by Aitken Spence Resort Aarah Island ve Akirifushi by Atmosphere Hotels & Resorts, Gürcistan’da alınan Metro Entertainment Center by Radisson ve Rodos’un en büyük otellerinden biri olan yine 5 yıldızlı Akti Imperial Deluxe Spa & Resort işleri gelmektedir. Bunların yanında Zafer İnşaat ve Limak gibi KKTC’de de birçok önemli otelin mutfağına İnoksan imzası atılmıştır” sözleriyle geçtiğimiz yılın ihracat haritasını özetliyor.

“Temkinli olunacak bir yılda firmamız yaptığı yatırımlarla ülkemize olan güvenini tekrar göstermiştir. 2018 yılı bizim için fırsatları kovaladığımız bir yıl olacak. Hem yurtiçi hem de yurtdışında bu yönde ilerleyeceğiz” diyen Batkın, tüm bu güzel gelişmelerle birlikte büyüme ve kur değerlerinin istenen seviyelere ulaşmasını ve bununla birlikte siyasi istikrarla ülkemizin %6 ve İnoksan’ın %20’lik hedeflenen büyüme rakamlarına ulaşmasını öngördüklerini dile getirdi. 2018 yılında İnoksan’ın “verimlilik, dijitalleşme, büyüme ve müşteri memnuniyeti” alanlarında gelişmelere imza atacağının da altını çizen Batkın, bu doğrultuda 4 ana maddeye odaklanarak çalışacaklarını bildirdi.

Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.