Mersin’in eşsiz lezzeti: Tantuni
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 22.01.2018 11:23:42

Mersin’in eşsiz lezzeti: Tantuni

Memoş Tantuni Mersin’in meşhur ismi Memoş, bir zamandır İstanbul’daki tantuni severleri yıldızlara taşıyor. Yeri öyle çok merkezi değil, Ataşehir’de. Ancak gerçek tantuninin peşinden her yere gidebilirim diyorsanız hiç üşenmeyin hemen şimdi yola çıkıp bu tantuninin tadına bir bakın. Bir gram sinir, bir gram yağ bulamayacağınız o lokum gibi etin tadına inanamayacaksınız. Adres: Barbaros Mahallesi, Halk Caddesi, Şen Sokak, No 3, Ataşehir, İstanbul

Baazen Tantuni

Tantuniyi seviyorum ama salaş dükkanlara pek güvenemiyorum, hijyen konusunda takıntılıyım diyorsanız aradığınız mekan tam olarak burası. Son derece nezih bir ortamda tantuninin en lezzetlisini sunan bu mekanda klasik olarak dürüm ya da yarım ekmek tantuni yiyebilirsiniz. Ancak fiyatları biraz yüksek ve porsiyonları da biraz küçük. E tabii her şeyin bir bedeli var. 

Adres: Levent Mahallesi, Levent Caddesi, No 1, Beşiktaş, İstanbul


Suat Usta 33 Tantuni

Beyoğlu’nun uzun gecelerinin ardından yapılacak şeyler bellidir. Ya klasik bir lezzet olan ıslak hamburgere gönül verirsiniz ya da bir Beyoğlu klasiği olan Suat Usta’da tantuniye gömülürsünüz. Yarım ekmek ve dürüm şeklinde yiyebildiğiniz o muhteşem tantuninin yanında çekirdek gibi biber turşusu yemek ayrıca bir zevktir. Mekânın salaşlığına aldanmayın, damağınızdaki lezzete odaklanın. 

Adres: Katip Mustafa Çelebi Mahallesi, İstiklal Caddesi, Tel Sokak, No 1, Beyoğlu, İstanbul


Beşaltı Kirvem Tantuni

Karaköy’de kahveden tatlıya, hamburgerden sosisliye pek çok lezzetin en iddialısı tatmak mümkün. Peki ya tantuni konusunda da iddialı bir dükkâna sahip olduğunu biliyor muydunuz? Beşaltı Kirvem Tantuni, ister yarım ekmek ister lavaşla olsun insanın gözünü de karnını da doyurmayı başarıyor. Yanına maydanoz, limon, nane ve turşu ile lezzeti beşe katlamayı unutmayın. Karaköy’de tantuni yemenin tadını çıkarın. 

Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi, Mumhane Caddesi, No 35/B, Beyoğlu, İstanbul


Memoş Tantuni

Mersin’in meşhur ismi Memoş, bir zamandır İstanbul’daki tantuni severleri yıldızlara taşıyor. Yeri öyle çok merkezi değil, Ataşehir’de. Ancak gerçek tantuninin peşinden her yere gidebilirim diyorsanız hiç üşenmeyin hemen şimdi yola çıkıp bu tantuninin tadına bir bakın. Bir gram sinir, bir gram yağ bulamayacağınız o lokum gibi etin tadına inanamayacaksınız. 

Adres: Barbaros Mahallesi, Halk Caddesi, Şen Sokak, No 3, Ataşehir, İstanbul


Hürriyet

Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.