"Dünya Türk Kahvesi Günü"nde kahveler Kahve Dünyası’ndan geldi!
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 06.12.2017 10:03:27

"Dünya Türk Kahvesi Günü"nde kahveler Kahve Dünyası’ndan geldi!

13 yıldır kahve ve çikolata tutkunlarını aynı çatı altında bir araya getiren Kahve Dünyası; "5 Aralık Dünya Türk Kahvesi Günü"nde tüm şubelerinde misafirlerine ücretsiz Türk kahvesi ikram etti.

Türkiye’nin pek çok noktasında mağazaları ve corner’larıyla kahve ve çikolata severlere ulaşan "Kahve Dünyası, ‘5 Aralık Dünya Türk Kahvesi Günü"nde ziyaretçilerine "40 yılı hatırı" olacak bir jest yaptı. Bu özel gün vesilesiyle; Kahve Dünyası’nın yurt içinde ve yurtdışında yer alan şubelerini ziyaret eden herkes, gün boyunca ücretsiz Türk kahvesi ikramının tadını çıkardı.


80’den fazla kahve aynı çatı altında

İlk yurtdışı mağazası, 2011 yılında Londra’da açılan ve Türkiye’de 33 şehirde mağazaları bulunan Kahve Dünyası; Türk kahvesinden espresso bazlı gurme kahve çeşitlerine, aromalı filtre kahvelerden soğuk kahvelere, paketli kahve ürünlerinden yöresel kahvelere uzanan 80’den fazla kahve çeşidi sunuyor. Tüm kahve ürünlerinde, üretimi daha zor olan ancak büyük lezzet üstünlüğü bulunan en iyi ‘arabica’ kahve çekirdeklerini kullanan Kahve Dünyası; sunduğu Brezilya, Kolombiya, Guatemala, Kosta Rika ve Kenya gibi dünyanın farklı coğrafyalarında yetişen, kendine ait aroması ve karakteristik özellikleri olan yöresel kahvelerin yanı sıra her kahve çeşidine en uygun karışımları hazırlıyor.


Kahvenin yanında en güzel lezzetler

Kendi üretimi çikolataları, geleneksel çikolata kaplı lokumları ile çikolata fondüsü, çikolata kaplı portakal ve kestane ürünlerinin yanı sıra; birbirinden leziz ve zengin sandviç seçenekleri, croissant ve kiş çeşitleri ile dondurmalar da kahvenin yanında öne çıkan yiyecek alternatifleri arasında yer alıyor. Her geçen gün yeni şubelerle büyüyen Kahve Dünyası, şu anda 165 mağaza ve 1.800 çalışanla hizmet veriyor ve tüm şubelerinde bir günde toplamda 100 bin kişiyi ağırlıyor.

Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.