İtalyan aşçılar Adana lezzetleriyle tanıştı
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 14.11.2017 10:02:29

İtalyan aşçılar Adana lezzetleriyle tanıştı

Adana Aşçılar ve Pastacılar Derneği (ADAPDER), İtalya’nın Venedik ve Padova kentlerinde düzenlenen eğitim Adana’nın fırın yemeklerini tanıttı.

Adana Aşçılar ve Pastacılar Derneği (ADAPDER), İtalya’nın Venedik ve Padova kentlerinde düzenlenen eğitim Adana’nın fırın yemeklerini tanıttı. Uluslararası festivallerde içli köfte ve domates tatlısıyla Adana’da çifte şampiyonluk kazandıran ADAPADER’in Başkan Yardımcısı Derviş Göçmen, İtalyan aşçılara damak çatlatan fırın lezzetlerinin inceliklerini anlattı.

Bir mutfak fırını üreticisinin ’Geleceğe Meydan Okuyoruz’ sloganıyla organize ettiği eğitim programında Adanalı aşçıları ADAPEDER Başkan Yardımcısı Derviş Göçmen temsil etti. İtalya’ya Antalyaİzmir ve İstanbul’dan meslektaşlarıyla birlikte giden Derviş Göçmen, Venedik ve Padova’daki İtalyan şefleri için Türk mutfağından örnekler sergiledi. Derviş Göçmen, Adana usulü fırında tavuk, fırında somon balığı, börek çeşitleri ve sebze pişirimleri yaptı.

Türk ve İtalyan mutfak kültürünün etkileşiminin sağlandığı eğitim seminerinde çeşitli lezzetler tanıtan Derviş Göçmen’i İtalyan meslektaşları teşekkür plaketiyle ödüllendirdi.

Derviş Göçmen, İtalya’da da Çukurova’nın ve Adana’nın yemek kültürünü en iyi şekilde temsil etmeye çalıştıklarını ifade ederek, "Gastronomi turizminde yöremizin farklı lezzetlerini öne çıkarmaya çalışıyoruz. ADAPADER olarak, üstlendiğimiz Adana mutfak sanatlarını tanıtma misyonunu en güzel şekilde sürdürmenin gururunu yaşadık. Bu fırsatı sunan dernek başkanımız Münir Tanak’a desteklerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum" diye konuştu.

Sondakika

Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.