Dünyanın en iyi 4. şefi Mauro Colagreco 2 Aralık’ta Gastromasa 2017’de!
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 13.11.2017 17:47:04

Dünyanın en iyi 4. şefi Mauro Colagreco 2 Aralık’ta Gastromasa 2017’de!

‘The World’s 50 Best’ listesinin 4. sırasına adını altın harflerle yazdıran Mauro Colagreco ‘ürün’ü konuşmak üzere 3. Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı’na geliyor!

Yeni ve genç bir şef olarak Fransa’ya giderek Bernard Loiseau ile birlikte çalışmaya başlayan Colagreco 2003 yılında Loiseau’nun ölümüne kadar onunla birlikte çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Daha sonra Paris’te l’Arpège’de Alain Passard, Hotel Plaza Athénée’de Alain Ducasse ve bir yıl Le Grand Véfour’da üç Michelin Yıldızlı şeflerle çalışıyor. Elde ettiği deneyimleri Menton’da açtığı Mirazur ile taçlandıran şef açılışından sadece altı ay sonra ‘Revelation of the Year’ ödülüne layık görülüyor. 2006’da ilk Michelin Yıldızını 2012’de ise ikincisini kazanan şefin restoranı Mirazur, ‘The World’s 50 Best Restaurants’ listesine göre dünyanın en iyilerinden, günümüzde listenin dördüncü sırasında yer alıyor.

Birbirinden başarılı dünyaca ünlü şeflerin ‘ürün’ü konuşmak için bir araya geleceği Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı 2 Aralık’ta! Konferans, ulusal- uluslararası mutfak şefleri, yatırımcılar, firmalar, gastronomi profesyonelleri ve 2000 kişi tarafından takip edilecek! Kapadokya turu ile başlayacak olan Gastromasa, UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na alınan Gaziantep’i konuk şehir olarak lezzetleriyle ağırlayacak ve birçok etkinliğe ev sahipliği yapacak! Dünyanın en başarılı şeflerinden İspanya’dan Joan Roca, Diego Guerrero, Paco Torreblanca, Andrea Dopico, Kiko Moya ve Carlos Garcia, Peru’dan Mitsuharu Tsumura ve Virgilio Martinez, Fransa’dan Mauro Colagreco, Bangkok’tan David Thompson, İtalya’dan Gianluca Fusto ve Luigi Taglienti, Yunanistan’dan Stelios Parliaros, Japonya’dan Hiroyasu Kawate, Tayvan’dan James Chen, Bask bölgesinden Jose Mari Aizega, Bolivya’dan Kamilla Seidler ve İsrail’den Ezra Kadem konuşmacı olarak Gastromasa 2017’de!
 
 

Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.