Kupaj Restaurant&Bar’ın yeni menüsü şef Kaan Arığ’dan!
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 03.11.2017 09:31:42

Kupaj Restaurant&Bar’ın yeni menüsü şef Kaan Arığ’dan!

İngiltere’de birçok restoranda ülkemizin mutfağını başarıyla temsil eden ve Ingliz Kraliyet Ailesi’nin biçok özel davetinde de “Executive Chef” olarak görev yapan Kaan Arığ, 10 Karaköy’ün içinde yer alan Kupaj Restaurant & Bar’da misafirlerini yeni menüsü ile ağırlamaya hazır. Fransız mutfağını Türk dokunuşlarıyla yorumlayan Şef’in menusunde Biberiye Antep Fıstıklı Kuzu Pirzola, Karamelize Hurmalı Kek, Moules Mariniere (Marine edilmiş midye) ve sebzeli kiş seçenekleri gibi her damak tadına hitap edecek lezzetler bulunuyor.

Annesi İngiliz babası Türk olan Kaan Arığ, eğitimini aldığı mutfak kariyerine İngiltere’de başladı. “Türk pişirme teknikleri ve malzemeleriyle çalışmayı çok sevdiğini “ belirten Şef “Senelerdir yurt dışında yaşayan ve aşçılığa gönül vermiş biri olarak, Türkiyede mesleğimin seneler içinde bu denli saygınlık kazanmasını gururla takip ettim. Eğitimli ve genç meslektaşlarımın çabalarını heyecanla izledim. Şimdi bir adım daha öteye giderek Dünya’da “Türk Şef” algısı yaratma zamanı diye düşünüyorum. Bu süreçte enerjimi ve bilgimi ülkeme harcamak istediğime karar verdim ve artık Dünya’da restoran ve eğlence sektörünün önde gelen şirketlerinden biri olan *sbe tarafından yönetilen 10 Karaköy’ün mutfağındayım”
 

Kupaj Restaurant & Bar!
 

10 Karaköy bu kış Kupaj Restaurant & Bar bölümünü misafirlerine açıyor. Lobi katında bulunan mekan, yüksek tavanı ve pencereleri, doğal ışığı ve modern bir iç dizayn ile dekore edilmesinin yanı sıra, şömine önünde dostlarınızla uzun akşam yemeklerine de ev sahipliği yapıyor. Adını, şarap yapımında farklı üzümlerin harmanlanması anlamına gelen kupaj yönteminden alan mekan, İstanbul’un en büyük şarap kavlarından birine sahip. ŞefKaan Arığ’ın yeni menüsünü deneyimlerken size Cuma akşamları canlı caz fermormaslarını da eşlik edebilir.

Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.