Food in Life - Yiyecek, İçecek, Mekan ve Gastronomi Kültürü Portalı -
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 13.10.2017 09:40:38

Vakko Patisserie Petit Four Fransız pastacılığının izlerini taşıyor!

Vakko Patisserie Petit Four, ilk tadımda kalbinizi çalacak lezzetli tatları, zarif sunumları, çay saatine getireceği yeni keyifleri ile sizleri haute couture bir pastacılık deneyimine davet ediyor.

Uzun ve özenli bir çalışmanın sonucunda hayata geçirilen Vakko Patisserie Petit Four’un lezzetli reçeteleri, Fransa’da gastronomi alanında verilen ve tüm dünyada mükemmellik göstergesi olarak kabul edilen “Meilleur Ouvrier de France Patissier” (MOF) unvanının sahibi Philippe Chatelain danışmanlığında, Pasta Şefi Ghislain Gaille tarafından hazırlanıyor. İlk olarak Vakko Akmerkez’delezzet severlerle buluşan sandviç ve salatlar hem sunumları hem de lezzetleri ile dikkat çekiyor. 5 farklı ülkeden toplanan kahve çekirdeklerinin harmanlanması sonrasında İtalya’da kavrulan ve İtalya’da butik bir kahve dükkanı sahibi olan deneyimli Barista Steve Salomoni’nin son dokunuşuyla damaklarda unutulmaz bir aromaya dönüşen Vakko Coffee Atelierde Vakko Patisserie Petit Four’un benzersiz lezzetlerine eşlik ediyor.
Vakko Patisserie Petit Four’da, günün farklı saatleri için özenle hazırlanmış seçenekler sunuluyor. Sabah kahvaltısı için sıcacık kruvasanların yanında Brezilya,Kolombiya, Etiyopya, Klimanjaro ve Hindistan’da toplanan, İtalya’da harmanlanan Vakko Coffee Atelier’yi tercih edebilir, öğle saati için şık sunumlu lezzetli sandviç, salata ve birbirinden özel reçetelerle hazırlanan çorbalar ile kendinizi şımartabilirsiniz. Vakko Patisserie Petit Four’un en heyecanla beklenen vakti ise haftanın her günü 15:00-18:00 arası gerçekleştirilecek “Çay Saati" Fransız usulü hazırlanmış minik pötifurlara eşlik eden Vakko Tea Atelier’in özgün çayları, Vakko Coffe Atelierya da şampanyanızı yudumlayarak keyifli bir akşamüstünün tadını çıkarabilirsiniz.
Vakko Patisserie Petit Four, çok özel lezzetleri vezarif sunumları ile İstanbul Akmerkez, İzmir Ege Perla ve Bodrum Palmarina’ da lezzetseverleri ağırlıyor.

(Gecce Mekan)

Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.