Türk pazarına bir İtalyan markası: Selmi
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 11.10.2017 10:05:45

Türk pazarına bir İtalyan markası: Selmi

İtalyan Selmi markası, çikolata üretim ve temperleme makinesi ekipmanlarıyla Türk pazarına giriyor. Firma’nın sahibi Paolo Selmi, Türk pazarına inandıklarını ve yatırım yapmaya devam edeceklerini söyledi.

1965’te İtalyan şef Renato Selmi’nin fındık ezmesiyle başladığı ve çikolata üzerine uzmanlaşmasından sonra piyasaya sürdüğü Selmi çikolata üretim ve temperleme makineleri, bugün Dünya’da birçok ülkede satışa sunuluyor. 1987’de babasının firmasına katılan Paolo, Selmi markasını çok daha iyi yerlere getiriyor. Çikolata makinelerini her zaman mükemmelleştirmeyi amaçlayan İtalyan Selmi firması, ar-ge’ye de büyük önem veriyor.

Sektörün lideri konumunda!
Paolo Selmi, artisan çikolata ve kurutulmuş kahve için tasarlanmış makineleri ile, hem ulusal hem de uluslararası pazarda, sektörün tartışmasız lideri konumunda olduklarını belirtiyor. Ayrıca fonksiyonel ve teknolojik olarak üst düzeyde ekipmanlar ürettiklerini söyleyen Paolo Selmi, “Ar-ge’ye çok önem veriyoruz. Plus ex ve top ex adını verdiğimiz sürekli temperleme ve kaplama makinelerimizle artisan çikolata üretiminde çığır açtık. Tunnel adını verdiğimiz soğutma tüneli modeliyle ürünlerin kaplanması ve soğutulması daha kolay bir hale geliyor. Kurutulmuş meyve ve kahve için kavurma makinelerimiz de var” diyor.

Selmi Eğitim Merkezi hizmete açıldı!
Selmi firması, ekipmanlarını satın alan müşterilerinin eğitimiyle de ilgileniyor. Selmi Eğitim Merkezi Laboratuvarlarını kurarak, müşterilerinin çikolatanın temperlenmesi ve işlenmesi konusunda verimliliğini artırmayı hedeflediklerini belirten Selmi, “Eğer uluslararası piyasada bir numaraysak; bu verdiğimiz eğitimlerin sayesinde olduğunu düşünüyorum. Müşterilerimizin üretim ihtiyacına göre eğitimler vermekteyiz. Temel çikolata eğitimleri, şekerli drajeler, dondurma, çikolata dengelemesi, pralinler için uzun ömürlü dolgular… verdiğimiz derslerden sadece birkaçını oluşturuyor” diyor.

“Türk yatırımcılarını ürünlerimizi görmeye davet ediyoruz”
Türk pazarına girdikleri için çok mutlu olduğunu söyleyen Paolo Selmi, “Türkiye’yi ziyaret edip buradaki potansiyeli gördükten sonra, çok fazla fırsat sunan bu ülkeye yatırım yapmaya karar verdik. Şu ana kadar satışlarımız çok iyi gidiyor. Ayrıca yeni müşteriler çekebilmek için dünyada birçok gösteri yapıyoruz. Türk yatırımcılarını, tüm çikolata makinelerimizin çeşitlerini görmek için tezgahlarımızı ziyaret etmeye davet ediyoruz. 20-24 Ekim arası Milan’daki Host Expo’da, 30 Ekim- 1 Kasım arası Paris’teki Salon du Chocolat ve 31 Ekim-2 Kasım arası Dubai’deki Gulfood Manufacturing etkinliklerinde olacağız” diyerek sözlerini bitiriyor.
www.selmi-group.it

Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.