Mutfakta Kariyer için erken kayıt dönemi devam ediyor
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 17.07.2017 09:38:39

Mutfakta Kariyer için erken kayıt dönemi devam ediyor

Türkiye’nin Dünya Şefler Birliği (WACS) Uluslararası Mesleki Yeterlilik Sertifikası uygulamasını yapan tek okulu Chef’s Table Mutfak Akademisi’nin yeni dönem profesyonel eğitimleri Ekim ayında başlıyor. Akademi, mutfakta bir kariyer isteyenler için erken kayıt fırsatı sunuyor.

Şef Serkan Bozkurt tarafından kurulan akademi, U düzen uygulamalı mutfak sisteminde teori ve pratiği eş zamanlı öğreten bir eğitim modeli uyguluyor. Akademi öğrencilerine M.E.B. sertifikası verirken, WACS Uluslararası Mesleki Yeterlilik Sertifikası – “WACS Professional Cook- Commis Chef Certificate” kazanma şansını vermesi ile farklılaşıyor.

 

Chef’s Table Mutfak Akademisi öğrencileri, WACS sertifikası sayesinde aşçılıkta/pastacılıkta global standartlarda en geçerli kariyere sahip olabilecek. Sertifika sahibi olmak tüm dünyadaki uluslararası oteller ve işletmelerde çalışma imkanını elde etmek ve ‘Master Chef’lik kariyerine devam edebilmek anlamına geliyor. Akademinin ülkemiz adına böyle büyük bir başarıya imza atması Türk aşçılığı için büyük önem arz ediyor.

 

Profesyonel Aşçılık Eğitimi
 

Aşçılığı mesleğe dönüştürmek ve inovatif yaklaşımlar ile kendini geliştirip, uluslararası standartta mesleğe ve sertifikaya sahip olmak isteyenler için yeni dönem eğitim Ekim’de başlıyor. Son teknoloji ile donatılmış mutfaklarında U düzen mutfak yapısında bireysel çalışılan istasyonlarda butik eğitim veren akademi, eğitmen şeflerin öğrenciler ile bire bir ilgilenmesine olanak sağlıyor. Teknikten tarife giden bir eğitim şekli benimsenen akademide, her konu detayları ile kullanılacak ürünlerin nereden geldiği bilgisine kadar inilerek işleniyor. 4 aylık eğitimin sonunda öğrenciler, dünyanın önde gelen otellerinin mutfaklarında akademi tarafından 4 aylık staja yerleştiriliyor.

 

*Özel bireysel çalışılan istasyonlara sahip U düzen mutfak atölyelerinde 15 kişilik sınıflarda birebir, butik eğitim veren akademinin hafta içi eğitimleri 16 Ekim, hafta sonu eğitimleri ise 21 Ekim’de başlıyor.

 

 

Profesyonel Pastacılık ve Ekmekçilik Eğitimi
 

Ezberci bir eğitim yerine, işe temeli anlatarak başlayan Chef’s Table Mutfak Akademisi, her konuyu detaylıca işliyor. En son teknoloji ile donatılmış mutfakları ve butik eğitim vermesi ile akademi, eğitmen şeflerin öğrenciler ile bire bir ilgilenmesine olanak sağlıyor. Öğrenciler eğitmenleri ve anlatılanları kolaylıkla görüp, takip edebiliyor. Dünyadaki son trend ve teknolojileri uygulamalı olarak işleyerek öğrenen öğrenciler derin donanımlı olarak mezun oluyorlar. 4 aylık eğitimin sonunda öğrenciler, dünyanın önde gelen otellerinin mutfaklarında akademi tarafından 4 aylık staja yerleştiriliyor.

 

 

*Özel bireysel çalışılan istasyonlara sahip U düzen mutfak atölyelerinde 12 kişilik sınıflarda birebir, butik eğitim veren akademinin hafta içi eğitimleri 16 Ekim, hafta sonu eğitimleri ise 21 Ekim’de başlıyor.

 

Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.