Bağdat Caddesi’nin en yeni Avrupalısı: Brightside Coffee
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 19.06.2017 08:59:04

Bağdat Caddesi’nin en yeni Avrupalısı: Brightside Coffee

Dünyanın en seçkin kahve çeşitleri ile üçüncü dalga kahvelerinden oluşan zengin mönüsü ve birbirinden leziz tatlı ve unlu mamullerini bir arada bulabileceğiniz kahve zinciri Brightside Coffee’nin ilk şubesi, 16 Haziran’da Bağdat Caddesi’nde açıldı. 2018 yılına kadar İstanbul’un farklı yerlerinde 3 yeni şubesinin daha açılması planlanıyor.

Avrupa konseptini yansıtan Viyana menşeyli Brightside Coffee, ilk şubesini İstanbul’un en gözde yerlerinden biri olan Bağdat Caddesi Şaşkınbakkal’da açtı. 16 Haziran’da basına görücüye çıkan ve Bağdat Caddesi’ne yepyeni bir renk getirecek olan Brightside Coffee, İstanbul’un en seçkin mekanlarından biri olmaya aday.
 

Brightside Coffee CEO’su Hani Albaba açılışta basına yaptığı konuşmada, neden yatırım için Türkiye’yi seçtiklerini şöyle anlattı: "Yaptığımız derin araştırmalar sonucunda Türk halkının günlük olarak evlerinin dışında 8-10 bardak çay ve kahve içtiğini gördük. İstanbul, dünyanın 15. büyük metropollerinden biri ve şehir halkı günlük ortalama bir saat evin dışında vakit geçiriyor. Bu süre içinde mutlaka kahve ve çay tüketiyor. Almanya’da yapılan araştırmaya göre Türkiye, dünyanın en büyük 5. çay tüketen ülkesi. Bu nedenle yatırım için Türkiye’yi seçtik.”

Yabancı yatırımcı olarak Türkiye ile ilgili değerlendirmelerde de bulunan Albaba, şu anda yatırımın risk gibi görülse de büyük bir fırsat olarak da değerlendirilebileceğini dile getirdi. Albaba, bu nedenle en iyi iş planının vizyon olduğunu iletti. İlkini Bağdat Caddesi’nde açtıkları Brightside Coffee’nin yeni şubelerini bu yıl içinde açmayı hedeflediklerinin müjdesini de verdi.
 

Uzun yıllardır Avusturya’da yaşayan bir Suriyeli aileden gelmelerinin kendilerini bu işte ayrıcalıklı kıldığını da belirten Albaba, bu iki ülkenin kültürlerinin Türk müşterilerine nasıl davranılacağı konusunda çok şey öğrettiğini söyledi. Albaba, “En iyi kaliteyi nasıl sunacağımızı çok iyi biliyoruz ve Avrupa’daki hizmet standardına odaklanıyoruz. İstanbulluları hiçbir yerde bulamayacakları lezzette kahve içmeye davet ediyoruz” dedi.
 

Basın toplantısında konuşan Brightside Coffee İşletme Müdürü Mustafa Tırınk ise kahveyi farklılaştıran ve lezzetle buluşturan hassas noktanın kavrulması olduğunu söyledi. Mesleğe baristalıktan başlayan ve pek çok önemli markanın dünya şampiyonluklarını kazanan Tırınk, Brightside Coffee’de kahvelerin özenle seçildiğini ve kahve çekirdeklerini maksimum iki hafta ile bir aydan fazla bekletilmediğini bu nedenle de kahvelerinin çok lezzetli olduğunu belirtti.
 

Kahvaltı seçenekleriyle de müşterilerine zengin bir mönü çeşitliliği sunan Brightside Coffee, kuravasanları, özel sandviçleriyle olduğu kadar bu yazın favorileri olacak birbirinden farklı soğuk içecek seçenekleriyle de Bağdat Caddesi’nde adından bahsettirecek bir mekan olmaya hazırlanıyor.
 

 

Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.