KAÇUV’un Umut Kafe’si Caddebostan’a geliyor
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 16.06.2017 18:09:14

KAÇUV’un Umut Kafe’si Caddebostan’a geliyor

Umut dağıtan gezgin kafe Umut Kafe, 18 Haziran’da Uzun Etap tarafından düzenlenen Under Armour Gece Koşuları kapsamında Caddebostan sahilinde yerini alıyor. Trafiğe kapatılacak olan caddede koşu saat 22.00’de, etkinlikler ise saat 19.00’da başlayacak ve Caddebostan’ı tam bir festival alanına dönüştürecek. Pek çok markanın stantlarının yer alacağı etkinlik alanında Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’nın (KAÇUV) kanserli çocukların ailelerine gelir elde etmek için hayata geçirdiği projesi ‘Umut Kafe’ de hazır bulunacak.

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’nın “Nerede Yaşam Varsa Orada Umut Vardır” inancı ile Ford Otosan’ın desteğiyle hayata geçirdiği Umut Kafe, 18 Haziran’da sporun farklı dallarında organizasyonlar gerçekleştiren Uzun Etap’ın düzenlediği Under Armour Gece Koşuları kapsamında Caddebostan sahilinde yerini alıyor. Saat 22.00’da başlayacak olan yarışta koşucular, trafiğe kapatılan caddede, 5 km boyunca koşacak ve hem gece koşmanın keyfini yaşayacak hem de festival havasında bir spor deneyimi yaşayacak. Yarışmayı tamamlayan tüm sporculara başarı madalyası, dereceye giren yarışmacılara ise koşu sonrası düzenlenen törende kupa ve hediyeler verilecek. KAÇUV’un Aile Evi’nde ve hastanelerde kanser tedavisi görmekte olan çocukların ailelerine istihdam ve ek gelir sağlamak amacıyla gezgin kafe olarak hizmet veren Umut Kafe de pek çok standın yer alacağı etkinlik alanında, festival keyfi yaşamaya Caddebostan sahiline gelenlerle buluşacak.

“Gezgin” Umut Kafe kanserli çocukların ailelerine gelir sağlıyor
KAÇUV’un umut dağıtan sosyal sorumluluk projesi “Umut Kafe”, transit aracın gezici kafeye dönüştürülmesiyle hayata geçirildi. İstanbul’un çeşitli noktalarında çay, kahve ve atıştırmalık servisi yapan Umut Kafe, çocuklarının tedavileri için şehir dışından gelmek zorunda kalan ve bu nedenle mevcut işlerini kaybeden toplamda 50’den fazla ebeveyne istihdam sağlıyor. Mart 2012 – Mart 2017 tarihleri arasındaki verilere göre KAÇUV, Aile Evi’nde ekonomik olarak yetersiz 431 çocuk ve aileye destek veriyor.

Ramazan’da da spora devam!
Under Armour Gece Koşuları serisinde, 18 Haziran’da Caddebostan’da gerçekleşecek olan koşu festivali, Umut Kafe’nin de katılımıyla saat 19.00 itibariyle başlayacak.

Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.