Dünyanın en eski restoranı "Botin" ile tanışmaya hazır olun!
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 20.03.2017 15:40:31

Dünyanın en eski restoranı "Botin" ile tanışmaya hazır olun!

Madrid’teki Botin Restaurant‘ın Fransız Jean Botin ve eşi tarafından ilk olarak 1725 yılında Casa Botin adıyla kurulduğu biliniyor. Madrid’i ziyaret edenlerin uğramadan geçmediği restoran mönüsünde etten sebzeye birçok seçenek yer alırken özellikle tatlılar dikkat çekiyor!

İspanya günümüz gastronomi dünyasına ışık tutmasını sağlayan Ferran Adria, Jose Andres, Roca kardeşler gibi isimleri yetiştirmesinin yanı sıra sanatçı Fancisco de Goya'nın Academy of Fine Arts'a kabul edilmeyi beklerken garson olarak çalıştığı ve dünyanın en eski restoranı olan da Botin'e  ev sahipliği yapıyor. Mahzeni ile beraber dört katı olan restoran bugün Madrid'te hala güncelliğini korumaya devam ediyor.

Jean Botin ailesi tarafından kurulan restoran günümüzde Gonzales ailesi tarafından işletilirken restoranda en dikkat çeken özellik ise haftada ortalama 30 adet süt kuzusu satılması

Condero adı verilen süt kuzusu menüde ön plana çıkan yemeklerin başında gelmesine rağmen Madrid'e özgü Callos ( güveç) da en fazla rağbet görenler arasında bulunuyor.

Botin her gün öğlen saat 13.00-16.00 arası ve akşam 20.00-00.00 arası hizmet veriyor.  Yolu Madrid'ten geçecek olanlara hatırlatmakta fayda var Botin'e gidilmeden evvel mutlaka rezervasyon yapılması gerekiyor..


Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.