En iyi sufle mekanlarını gurmeler sizler için belirledi
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 20.03.2017 14:21:25

En iyi sufle mekanlarını gurmeler sizler için belirledi

Sıcak çikolatanın kek ve dondurma ile nefis buluşması olan sufle, belki de çikolatanın en lezzetli halleri arasında bulunuyor. Her yemeğin üzerine şahane bir kapanış olma niteliği taşıyan suflenin en iyi adreslerini gurmelerimiz bu sayıda sizler için belirledi…


Boğaz’ın şahane lezzetleri Lacivert’te

Boğaz’ın en şahanelerinden Lacivert Restaurant, deniz ürünleri tüketebileceğiniz en nadide restoranlar arasında bulunuyor. Lacivert’in bütün lezzetleri gibi suflesi de en özel malzemelerle hazırlanıyor. Gerçek toz kakao ile hazırlanan sufle, içinden akan çikolata şelalesi ile damaklarda unutulmaz tatlar bırakıyor. En çok tercih edilen tatlılar arasında bulunan sufle, vanilyalı dondurma ve pudra şekeri ile servis ediliyor.

Suflesiyle adından söz ettiren bir deniz ürünü lokantası: Park Fora

Türkiye’de bir ilk olan Park Fora’da özel olarak kurulan akvaryumlarda Fine de Claire istiridyeleri, kum midyelerini, deniz taraklarını, kral yengeçleri, ıstakozları en taze haliyle paylaşıyor. Deniz ürünleriyle bu denli öne çıkan bir restoranda en lezzetli tatlının sufle olması ise şaşırtıcı değil. Park Fora’nın meşhur çikolatalı suflesi için farklı şehir hatta ülkeden gelen misafirler var.
En güzel gün batımı için: Sunset Grill& Bar

Sunset Grill& Bar hem yemekleri hem de konseptiyle İstanbul’un önde gelen fine-dining restoranları arasında bulunuyor. Farklı sunumları ve inovatif lezzetleriyle ön plana çıkan Sunset Grill& Bar’ın yetenekli şefinin imzasını taşıyan farklı tatlarla biliniyor. Sunset’in en imza tatlılarından biri ise hiç şüphesiz içinden çikolata fışkıran sufle.
Go Meso’nun lezizi mangolu suflesi

Uzak ve Yakın Asya mutfaklarına özgü farklı pişirme tekniklerini kullanarak Asya kültürüne ait farklı lezzetleri meraklılarıyla paylaşan Go Meso’nun özgün tatlısı ‘Mango Sufle’ menünün gözde tatlıları arasında yer alıyor. Misafirlerine unutamayacakları deneyimler sunan ve farklı mutfakları tek çatı altında toplayan Go Meso, benzersiz tatlı menüsüyle de fark yaratıyor. Özel reçetelerle hazırlanan birçok tatlı Go Meso’ya lezzet katarken, Mango Sufle menünün favori tatları arasında yer alıyor.
Şahane İngiliz brasserie’si Tom’s Kitchen İstanbul

İngiliz brasserie konseptiyle, sabah kahvaltısından akşam yemeğine kadar geniş alternatifler sunan Tom’s Kitchen İstanbul, sürpriz lezzetleri ile misafirlerine taze ve enfes tatlar sunmaya devam ediyor. Crème Anglaise’ ve taze meyveler ile hazırlanarak masanıza gelen Çikolatalı Sufle mekânın en lezzetli seçenekleri arasında yer alıyor.Urla’da suflenin lezzet üssü: Urla Liman Restaurant

Ege’nin incisi İzmir, İzmir’in incisi Urla… Şahane balıkları, deniz ürünleri ile özellikle yazın en çok sevilen restoranlardan Liman, gastronomi tutkunlarına lezzet şöleni yaşatıyor. Tazecik deniz ürünü, balık ve salatanın üzerine canınız tatlı çekerse siparişiniz belli: Liman Restaurant’ın suflesi de deniz ürünleri kadar ilgi görüyor.
Nefis yemek ve tatlılarıyla Bebek’in en keyiflilerinden: Chilai

Bebek’te nefis manzarası, içkileri ve rafine menüsüyle ön plana çıkan restaurant’lardan biri Chilai. Ambiyansı, manzarası ile özellikle yaz gecelerinin en aranan yerleri arasında başı çeken mekân menüsüyle de ön plana çıkıyor. Hem dünya mutfağından lezzetleri hem nefis sushi’leri dillere destan olan Chilai’ın en sevilen tatlıları arasında sufle bulunuyor.
En seçkin yemekler ve tatlılarla keyifli bir deneyimin adresi: Mezzaluna

Kaliteli malzemeler ile hazırlanmış eşsiz tatları, özel sunumlarla bir araya getiren, şehrin en iddialı İtalyan restoranlarından Mezzaluna, en seçkin İtalyan yemeklerinin yanı sıra şefin spesiyalleri adı altında farklı lezzetlere yer verdiği menüler hazırlıyor. Daima özel tatlar ve spesiyallerinden oluşan menü sizi farklı tatlar denemeye çağırırken tatlı olarak suflesiyle ön plana çıkanlardan.Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.