Tüm dernekler aynı dilde
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 12.01.2017 - 10:14:23

Tüm dernekler aynı dilde

Birleşmiş Markalar Derneği (BMD), Kategori Mağazacılığı Derneği (KMD), Turizm Restaurant Yatırımcıları ve İşletmecileri Derneği (TÜRES), doğrudan ülkenin birlik ve beraberliğini bozmaya yönelik gerçekleştirilen saldırıyı kınamak için \"Hayatına sahip çık\" sloganı ile biraraya gelerek basın toplantısı düzenledi.

Birleşmiş Markalar Derneği (BMD), Kategori Mağazacılığı Dermeği (KMD), Turizm Restaurant Yatırımcıları ve İşletmecileri Derneği (TÜRES) öncülüğünde, son dönemde Türk halkının yaşam standartlarını, değerlerini ve kültürünü hedef alan elim olaylara karşı \"Hayatına sahip çık\" sloganıyla sivil toplum hareketi başlattı.
2017\'nin ilk saatlerinde Reina\'da meydana gelen ve 39 kişinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan doğrudan birlik ve beraberliğimizi bozmaya yönelik gerçekleştirilen saldırıyı kınamak adına Birleşmiş Markalar Derneği (BMD), Kategori Mağazacılığı Dermeği (KMD), Turizm Restaurant Yatırımcıları ve İşletmecileri Derneği (TÜRES) bir basın toplantısı gerçekleştirdi.

Basın toplantısına kampanyayı destekleyen derneklerin yanı sıra iş, sanat, spor ve magazin dünyasından ünlü isimler katıldı. Ata Demirer, Ayhan Sicimoğlu, Burcu Esmersoy,Demet Akbağ, Hülya Koçyiğit, Saba Tümer, Kenan İmirzalıoğlu, Fatih Terim\'in #hayatınasahipçık hashtagiyle sokakta yer aldıkları hayatın içinden görüntüler izletildi.

 Ramazan Bingöl: \"Hep birlikteyiz, yenilmeyeceğiz\"

Basın toplantısı Tüm Restoranlar Lokantalar ve Tedarikçiler Derneği (TÜRES) Genel Başkanı Ramazan Bingöl\'ün açılış konuşmasıyla başladı.  Bingöl, \" Hiç kimse, ülkemizi durdurmak isteyenlerin değirmenine su taşımasın. Burada huzurlu yaşamanın tek yolu insanların beraberlik içerisinde yaşaması. Bugün biz, burada bu beraberliği başlatıyoruz. Türkiye\'de belki de bu anlamda ilk defa dört sivil toplum kuruluşunu bir araya getiriyor. Buna inanıyorum ki bu oluşum dalga dalga yayılacak ve Türk mutfağı hak ettiği değerlere tekrar kavuşacak. Bizi yılgınlığa getirenler, ekonomimizi bozmak isteyenler iyi bilsinler ki burdan haykırıyoruz. Hep birlikteyiz, biz yenilmeyeceğiz\"

Basın toplantısında konuşan Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Yönetim  Kurulu Başkanı Sinan Öncel \" Kayıplarımız için yas tutarken çocuklarımız, yani geleceğimiz için hayata daha sıkı sarılmamız gerekiyor. Türkiye\'nin çok önemli dört sivil toplum kuruluşu olarak tüm hayatımıza ve geleceğimize sahip çıkalım\" dedi.

Alp Önder Özpamukçu: \" Yaşamımıza devam etmeli ve sonuna kadar sahip çıkmalıyız\"

Kategori Mağazacıları Derneği (KMD) Yönetim Kurulu Başkanı Alp Önder Özpamukçu da \" Üst üste yaşadığımız üzücü olayların ana hedefi olan yurtta korku yaratılması çabalarının, milletimizin ve özel sektör oyuncularının devletimizle birlik olup dayanışma içeriisnde ve yılmadan çalışmasıyla etkisiz kalacağına inanıyoruz\" dedi. Yaptığı açıklamaya ek olarak Özpamukçu: \" Halkımızın nabzını en yakından takip eden parekende sektörünün değerli oyuncuları olarak, yarınlarımız için yılmadığımızı göstermek, günlük yaşamımıza devam etmek en büyük tepki olacaktır\" sözlerini aktardı.

Kaya Demirer: \" Günlük yaşantımızı sürdürmemize engel olmak isteyenlere \'boyun eğme\' diyoruz\"

Turizm Restaurant Yatırımcıları ve İşletmecileri Derneği (TURYİD) Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Demirer ise yılbaşı gecesi yaşanan saldırıdan sonra sessizleşen İstanbul sokaklarını tekrar şenlendirmek içim yurt çapında ulusal bir sivil toplum hareketi başlattıklarını vurgulayarak; şöyle devam etti: \"Bu harekete ivme kazandırmak için elimizdeki tüm imkanları kullanmamız gerekiyor. TURYİD olarak Reina\'nın yalnız olmadığını göstermek istedik. Ancak gördük ki TURYİD de yalnız değil. Burdan tüm dünyaya mesaj vermek istiyoruz. Türkler yalnız değil, korkmuyoruz. Bu cesur ülkenin insanlarına destek olun. Bu artık ulusal bir kampanya. Sen, sen ol hayatına sahip çık! Sen, sen ol ki biz, biz olalım!\" diyerek tüm herkesi hayatına sahip çıkmaya davet etti.

\"\"


Konuşmacılar arasında Ünlü oyuncu Demet Akbağ, televizyoncu Saba Tümer, Müzisyen ve gezgin Ayhan Sicimoğlu, Dr. Osman Müftüoğlu ve  Gurme yazar Mehmet Yaşin yer aldı. Ünlü isimler, hayatına sahip çık sloganıyla oluşan kampanyaya yürekten destek verdiklerini ifade ettiler.

\"\"

Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.