Asia's 50 Best tarafından verilen "Miele One to Watch" ödülünün sahibi TocToc oldu
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 11.01.2017 - 07:23:40

Asia's 50 Best tarafından verilen "Miele One to Watch" ödülünün sahibi TocToc oldu

Şubat'ta açıklanacak Asia's 50 Best Restaurants listesi öncesi özel ödüller açıklanmaya devam ediyor. "En iyi Kadın Şef" ödülünü alan May Chow'un ardından "Miele One to Watch" ödülünü kazanan isim de açıklandı.

Listede umut vadeden isimlere verilen özel bir ödül olan One to Watch'ı kazanan restoran TocToc ve şefi Dae-chun Kim oldu. Listenin tamamı 21 Şubat'ta Bangkok'ta gerçekleşecek görkemli ödül töreninde açıklanacak.

Deniz mahsülünde uzman restoran olan Toc Toc'un seçkin menüsünde aynı zamanda tavuk ve kızartılmış truffle köfteleri bulmak mümkün. Öncelikle Fransız ve Japon mutfaklarından etkilenen mekan, Kore usulü malzemelerden büyük ölçüde yararlanıyor. Dekor açısından oldukça rahat olan Toc Toc, Seul'daki en sofistik mutfakların arasında yer alıyor.

Kore, Japon ve Fransız tarzını sihirli dokunuşlarla bir araya getiren yetenekli şef şef Kim Dae- Chun tarafından beklenmeyen keyifli lezzet süprizleri yaratılıyor.  Yemekler doğrudan şef Kim Dae- Chun'un mutfak ve yaşam deneyimlerini merak uyandıran kişiliği ve uluslararası etkiler çerçevesinde yansıtılıyor. En iyi suşiden, mevsimlik salatalara, konsome ve tereyağlı kurabiyelerden, kremalı tatlılara kadar menü enfes tatlarıyla göz dolduruyor.

Seul'de büyüyen Şef Kim Dae-Chun, yirmilerinde müzisyen olarak kariyer yapmak adına Japonya'ya taşınıyor. Japonya'dayken gastronomi tutkusunun giderek artmasıyla Tokyo Yemek Akademisi'ne kaydoluyor.

Daha sonra kariyerinde parlamasına neden olacak Tokyo'daki L'Embellir ve Seul'deki Bono Bono gibi üst mutfaklarda çalışmaya başlayan şef  gastronomi dünyasının kapısını kendisi için aralıyor.

Fransızca'daki knock knock kalıbından türeyen Toc Toc, Miele One To Watch Award ile gastronomi dünyasının alkışlarını topluyor.


Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.