İç mekanda doğallığın adresi: Grill Polonez Restaurant
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 20.07.2016 - 06:34:30

İç mekanda doğallığın adresi: Grill Polonez Restaurant

Mimar Görkem Volkan öncülüğünde MDArch tarafından Ataşehir’de tasarlanan Grill Polonez Restaurant, iç mekandaki renk seçimleri, hareketli dokusu ve yabancılık hissinden uzak, sıcak atmosferiyle samimi ve natürel bir tasarım anlayışı sergiliyor.

İstanbul Ataşehir’de Palladium Tower Ofis binasının giriş katında, dış mekanla ilişkili olarak konumlandırılan ve iç mimari tasarımı MDArch imzasını taşıyan Grill Polonez Restaurant, yeni ve pürüzsüz görünümlü bir mekan olmak yerine, eski, tanıdık ve samimi hisler verecek bir atmosfer olarak biçimlendirilmiş. Misafirlerini konforlu ve ferah atmosferde ağırlayan restoran doğal malzemelerle ve natürel bir tasarım anlayışıyla kurgulanmış.

1200 metrekarelik bir alana konumlandırılan Grill Polonez Restaurant; et reyonu ve restoran ile açık ve yarı açık terasları bünyesinde barındırıyor. Kullanıcı memnuniyetinin ön planda tutulduğu projede, iç mekan kurgusu ve yerleşim, mekan içi ferahlığı devam ettirecek şekilde tasarlanırken, oturma bölümleri farklı yaşlardaki kullanıcı gruplarına hitap edecek şekilde aynı tasarıma sahip farklı birimlerle düzenlenmiş. Bu sayede bu geniş mekan, kişi ve gruplarca daha kolay benimsenebilecek ufak parçalara ve kimliklere bölünmüş.


Doğala gönderme yapan ahşap, doğal taş, tuğla ve halat gibi ham malzeme kullanımının, mekanın bütününe yayılarak iç mekanda olduğu gibi açık ve yarı açık mekanlarda da tüm sıcaklığıyla misafirleri karşılaması sağlanmış. Teraslarda kullanılan ve iç mekandaki malzeme dokusuna gönderme yapan ahşap kiriş gölgelik çatının tasarımında uçak kanadı kesitinden esinlenilmiş.Görkem Volkan Kimdir?

1997 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Restorasyon Bölümü'nden mezun olan Görkem Volkan, mimarlık eğitimine sırasıyla New York Pratt Institute ve Yeditepe Üniversitesi'nde devam etti. 2004 yılında Yeditepe Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nden mezun olduktan sonra Lübnan'da bulunan Nabil Gholam Architects'te çalıştı. Bu ofiste Katar ve Dubai'deki birçok karma yapının tasarım koordinatörlüğü görevini üstlendi. 2006 yılında İstanbul'a döndükten sonra MDArch Mimarlık'ı kuran Görkem Volkan, çeşitli ölçeklerde mimari konsept geliştirmenin yanı sıra ağırlıklı olarak büyük ölçekli ticari alanların iç mekan tasarımını ve uygulamasını üstleniyor.

MDArch Hakkında:

2006 yılında Mimar Görkem Volkan tarafından kurulan MDArch Mimarlık İstanbul’daki ofisinde otel, konut, AVM, ofis, rekreasyon ve ticari mekan konularında proje ve uygulama hizmeti veriyor.Senaryosu iyi kurgulanmış ve iyi tasarlanmış mekanların, kullanıcı ilişkilerine ve hayatın niteliğine olumlu katkısı olacağını düşünen, tasarım ve projelerinde de "mutlu ve verimli mekanlar" yaratmanın izini süren MDArch Mimarlık, mimari tasarım, iç mekan tasarımı, renovasyon, mobilya tasarımı, uygulama projeleri, keşif, metraj ve ihale dosyası dokümanlarının hazırlanması, mekan organizasyonu danışmanlığı ve ilgili konularda profesyonel kadrosuyla hizmet veriyor.

Tüm projelerinde, işverenin önceliklerini ve programın gerekliliklerini başarıyla yerine getirirken işveren ve mimar arasındaki ekip çalışmasının projeyi zenginleştiren en önemli etmen olduğuna inanan MDArch Mimarlık kurulduğu günden bu yana otel, konut, AVM, ofis, ticari mekanlar ve yat projelerinde 600.000 m2'den fazla alanın tasarım, uygulama ve koordinasyon işlemlerini ve bunlara ek olarak 20.000 m2'den fazla alanın da taahhüt işini başarıyla tamamlamış durumda.

Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.