Meal Box, girişimci ruhları bekliyor
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 17.10.2015 - 09:18:29

Meal Box, girişimci ruhları bekliyor

Franchise ve bayilik veren markaları girişim ve yatırımcılarla buluşturan Türkiye’nin en önemli iş ağı fuarlarından biri olan “Bayim Olur Musun Franchising ve Markalı Bayilik Fuarı”nın 13.’sü 15-18 Ekim 2015 tarihleri arasında İstanbul CNR Fuar Merkezi’nde düzenleniyor. Girişimci ruhlara ve yatırımcılara, markalarla bire bir görüşme fırsatı sunulan fuarda, kendine has iş modeliyle yoğun talep gören Meal Box da yerini alacak.

Türkiye’de yaklaşık 35 milyar dolar işlem hacmine sahip olan franchising sektörü, 15-18 Ekim tarihleri arasında CNR Fuar Merkezi’nde bir araya geliyor. 22.500 metrekarelik alanda 400 markanın katılımı ile gerçekleştirilmesi planlanan fuarı, 2014 yılında 25 bin kişi ziyaret etmişti. Bu yıl da Ortadoğu, Balkanlar, ABD, Avrupa Birliği ve Türki Cumhuriyetleri’nden gelen bir çok önemli yatırımcının katılacağı fuarda, Türkiye’nin ilk ve tek gurme ev yemeği zinciri Meal Box yerini alacak.

Türkiye’de ve dünyada bulunmayan bir iş modeli geliştiren Meal Box, franchising başvurusu yapmak isteyen girişimci ruhlara yeni, kazançlı iş fırsatları sunuyor. Meal Box; yemek pişirme, sipariş alma, adrese teslimat, müşteri hizmetleri olmak üzere tüm süreçlerini kendisi yöneten, franchise şubelerde yemek pişmeyen bir iş modeline sahip. Yemekler merkezi mutfaktan deneyimli şeflerin elinden çıkıyor. Şubelere günlük ve taze olarak ulaştırılıyor. Kurulan şube ağı ve moto-kuryeler üzerinden siparişler sıcak ve 30 dakika içinde adrese teslim ediliyor.

Farklı iş modelleri yüksek karlılık sağlıyor
Meal Box’ın kullandığı farklı teknoloji, şubeleşen ev yemekleri zincirlerine her gün, aynı standart ve lezzette yiyecekler gönderiyor. 14 ayda 28 şubeye ulaşan, başarıyla büyüyen Meal Box, hizmet verdiği her noktada hızlı ve sıcak sipariş özelliğiyle ön plana çıkıyor. Yemek pişirme sürecinden, müşteri ilişkilerine kadar tüm süreçlerini kendi yöneten bir marka olan Meal Box, franchising adaylarına üç farklı konsept sunuyor. Özellikle alışveriş merkezlerinde restoran formatıyla, cadde üzerinde Express ve Stop model formatlarıyla farklı yatırım olanakları sağlıyor.

Ataşehir’den Ümraniye’ye, Bakırköy’den Kartal’a 28 şubesiyle İstanbul’un birçok noktasında bulunan Meal Box Eylül ayı itibariyle ilk restoranını iş ve sosyal yaşamın kalbi Mecidiyeköy Astoria AVM’de açtı. Sıcak, samimi ve modern mimari ögeler ile tasarlanmış, müşterilerin self servis hizmet aldığı formatta, her öğlen “ne yiyeceğim” sorusunun cevabını arayanlara zengin bir menü sunuluyor. Meal Box, dünyanın en hızlı servisini yaparak Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyor.

Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.