Food in Life - Yiyecek, İçecek, Mekan ve Gastronomi Kültürü Portalı -
foodinlife.com.tr - dosya / Hazırlayan:

Düğün ve özel gün seçkileriyle butik pastacılar

 

Sanat eseri kıvamında tasarım ürünleriyle, her köşe başında görmeye başladığımız butik pastacılar, son zamanlarda evlenen çiftlerin, önemli kararlarından biri olan, düğün pastası seçiminde de ilk tercih olmaya başladılar. Düğün, nişan ve doğum günü gibi özel gün siparişleriyle, en çok tercih edilen butik pastacıları, Patisserie okurları için sıraladık. 
Le Fırın 

Göktürk’te bulunan Le Fırın, Bengi Kurtcebe ile yenilikçi ekibinin sunduğu, modern pasta lezzetleri ile tanınıyor. Kişiye özel servisi esas alan Le Fırın’da, pasta süslemeleri de şeker hamuruyla değil, krema ile yapılıyor. Yani her bir lezzet, tatlı bir emeğin ürünü. İnsanların klasik pastane ürünleri yerine, yeni tatlar aradığını ifade eden ifade eden Kurtcebe, düğün ve doğum günü pastalarına büyük özen gösteriyor. Özel gün pastaları ve cupcakeler de yine müşteri talepleri ile Le Fırın menüsüne giren ürünler arasında yer alıyor. 

Cutie Cake Co. 

Arnavutköy’de yer alan Cutie Cake, sabahları müşterilerini poğaça kokularıyla karşılıyor. Mevsimine göre günlük olarak hazırlanan taze lezzetlerin yanı sıra, kişiye özel oluşturulan tasarım ürünleriyle de ilk günden beri geleneksel pastane kültürüne farklı yorumlar katıyor. Geçtiğimiz sene itibariyle bir kafe bölümüne de kavuşan Cutie Cake, muhteşem pastane lezzetlerini, lezzetli kahveler ve sıra dışı kahvaltı seçkileri ile eşleştirmeye başladı. Ayrıca catering alanında yakaladıkları başarı sayesinde, son zamanlarda özel davetlerde de ilk tercih edilen adreslerden biri haline geldi.

Sihirli Spatula 

Acıbadem’in renklerle lezzeti buluşturan mekânı Sihirli Spatula, Ayça ve Gökçe İlkel kardeşler tarafından 2008 yılında kurulmuş. Kapılarının arasından enfes kokuların sızdığı ve sihirli bir ambiyansa sahip mekânda, doğum günü, baby shower gibi her türlü özel güne hizmet verilebiliyor. Kendi imalathanesinde günlük üretimin yapıldığı Sihirli Spatula’da evlere servis de yapılıyor. Düğün gibi özel günlerin siparişlerinde, müşterinin her isteğini tamamen karşılamaya çalışan Sihirli Spatula’da, catering için de geniş tatlı ve tuzlu seçenekler bulunuyor. 

Jean Pierre Patisserie

2013’ten beri hizmet veren Jean Pierre Patisserie, rengarenk çiçekli süslemeleriyle, özellikle kır düğünü konseptli özel sipariş pastaları ile öne çıkıyor. Kapalı mekân ya da otel düğünlerinde ise daha gösterişli, altın, siyah ve fuşyanın hâkim olduğu pastaları ile dikkat çekiyor. Küçük ve sevimli bir alanda hizmet veren Jean Pierre İstanbul’da, butik üretim kalitesi sayesinde, kişiye özel pastalar, ustalık ve titizlikle yürütülen bir üretim süreciyle hazırlanıyor. 

Mutlu Dükkân 

Bu özel lezzet durağında pastalar üzerinde uygulanan ve tamamen Zeynep Yümlü ve ekibinin yaratımı olan özel tasarım süslemeler ve insan figürleri, pastalara estetik katmakla kalmıyor aynı zamanda Faydalı Model Tescili’ni alarak Mutlu Dükkân’ın tescilli figürlerini oluşturuyor. Mutlu Dükkân, belli sayıda pasta siparişini geçmeyerek kalite ve özeninden ödün vermiyor ve haftada 20 pastayı aşmıyor. Bu tarz ürünlerin çok el oyalayıcı olduğunu ve emek isteyen tasarımlar gerektirdiğini belirten Yümlü, bu konunun önemine öncelik verip ürünlerine maksimum vakti ayırıyor. 


 

Miss Delicious Bakery 

Ayşe Kanburoğlu, Miss Delicious Bakery’i hayata geçirirken sadece mekânın menüsüyle ilgilenmekle kalmamış aynı zamanda dekorasyondan, mimariye kadar her noktada elini taşın altına koymuş. Ahşap tavan, taş duvarlar, tabaklarda bulunan çiçek desenleri ve canlı çiçekler, Miss Delicious Bakery’nin ana hatlarını oluşturuyor. Dekorasyondaki doğallığın yanı sıra hazırlanan lezzetler de katkısız ve mevsiminde kullanılan ürünlerle yapılıyor. Öyle ki mekândaki tüm kek ve pasta çeşitlerinde mevsimsellik ön planda. Kek ve pasta haricinde, Belçika çikolatasıyla lezzet bulan ekler, macaron ve çikolata çeşitleri, sandviçler, sütlü tatlılar, damla sakızlı muhallebi, çilekli, muzlu Brezilya muhallebisi Paye ve yine Brezilya’da çok meşhur olan ‘coconut cake’ Miss Delicious Bakery’nin öne çıkan ürünleri. 

 

Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.