’78 Coffee Nitelikli Kahveleriyle Fark Yaratıyor

Uzun süre oyunculuk yaptıktan sonra Şerif Başaran’dan baristalık eğitimi alan Serhat Yeşil hayatına Eskişehir’de başlayan ’78 Coffee’yi açıyor. ’78 Coffee’nin hikayesini sundukları kahveleri ’78 Coffee’nin işletmecisi Serhat Yeşil’den dinledik.

SCAA belgeli Walters Coffee Rostery’de iki senelik bir baristalık geçmişi olduğundan bahseden Serhat Yeşil 2016 yılında ’78 Coffee’yi açmak için Eskişehir’e gittiğini söylüyor ve ekliyor: “’78 Coffee 2016 yılının Ağustos ayında karar verilmiş ve 11 Eylül 2016 da ilk kahvesini demlemiş bir coffee shop. Dedemin de kendi çapında bir kahveci olması, kahve dükkanını 1978 yılında açması ve üçüncü kuşak yani yeni nesil diye adlandırdığımız kahveci olmak istemem ‘78 Coffee’nin hayata geçmesini sağladı.”

“Güzel işler yapmayı hedefliyoruz”

Nitelikli kahve ve sağlıklı atıştırmalık mottosuyla yola çıktıklarını dile getiren Yeşil: “‘78 Coffee nitelikli kahve ve sağlıklı atıştırmalıklar mottosuyla yola çıktı. Elimizden geldiği kadarıyla iyi kahve sunmak, hakkını vermek niyetindeyiz. 25 m2’lik bir dükkanın sunabilecekleri ne kadar güzelse o kadar güzel işler yapmayı hedefliyoruz. Espresso bazlı kahvelerimiz, 3. nesil demleme metodlarından bazıları ve aromalı sağlıklı çaylar içecek menümüzün parçaları. Tamamıyla ev yapımı olan tatlı, tuzlu ve vegan ürünlerimizle de yiyecek menümüz oluşturuyor” diyor.

“İyi kahve içmek herkesin hakkı”

‘78 Coffee’nin samimi bir ortamı olduğunu dile getiren ve favori ürünlerini bizimle paylaşan Serhat Yeşil sözlerine şöyle son veriyor: “En fazla tercih edilen ürünlerimiz Flat White ve V60 demleme yöntemiyle demlediğimiz kahvelerimiz. ‘78 Coffee’nin samimi bir ortamı var. Küçük ve sevimli olması buna neden olabilir. Eskişehir’in merkezinde bir lokasyonda bulunmamız da bir ayrıcalık. Ve en önemlisi kaliteli hizmet verdiğimizi düşünüyoruz. Geleceğe dair hedeflerimiz ‘78 Coffee’yi butik haliyle belirli lokasyonlara taşımak. Başta söylediğimiz mottadan sapmamak ve iyi hizmet, iyi kahve sunmak. Kullandığımız kahveleri Kava Coffee Roastey den alıyoruz. 3 yıldır beraber çalışıyoruz. Yeni nesil kahveler bir sektör haline geldi. Son zamanlarda biraz ucu kaçmış durumda. Herkes barista ve herkes kahveci. İşi doğru ve hakkıyla yapmak için eğitim almak önemli. İyi kahve içmek herkesin hakkı.”

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Metro Türkiye ev sahipliğinde 2. İstanbul Coğrafi İşaret Zirvesi

Türk mutfağının daimiyetini sağlama ve gelecek nesillere miras bırakma misyonunu üstlenen Metro Türkiye ev sahipliğinde; TÜRKPATENT, TOBB ...

Foodinlife, Avrupa’nın ilk su altı restoranı Under’ı ziyaret etti

Sözen Organizasyon Genel Yayın Yönetmeni Gökmen Sözen’in de ziyaret ettiği Avrupa’nın ilk su altı restoranı ...

RATIONAL mutfakta kullanım kolaylığı, hız ve istediğiniz yemek kalitesine ulaşmanızı sağlıyor

Geçmişten günümüze hemen hemen her sofrada, her özel günde yer alan pastalar maharetli ellerden çıkıyor. ...

Arnavutköy’de geleneksel bir İtalyan mutfağı: Antica Locanda

Antica Locanda, geleneksel İtalyan mutfağının şehirdeki gerçek temsilcilerinden. Mekân, Milano doğumlu deneyimli şef Gian Carlo ...

50 Top Italy Guide 2020 belli oldu

50 Top Italy Guide 2020 rehberine giren restoranlar açıklandı. Listede şef Massimo Bottura’nın Modena’da yer ...